Kennel kui aretustöö firmamärk


 Aretustöös on kõige aluseks standard.

Tõustandard kirjeldab antud tõule sobiva välimuse ning iseloomu, annab olulised alustalad ja seab piirid.

Iga kasvataja eemärgiks peaks olema parandada aretuses kasutatavaid isendeid ning liikuda sihipärase aretustööga enda poolt selgelt paika pandud visiooni suunas- oma visiooni suunas tõust ja standardist. Kui sa oled kunagi näinud enda jaoks ideaalset isendit mingist tõust siis ära selle tõu aretustööga tegele- ideaal on saavutatud ja kusagile pole enam areneda, sama koopiaid toota aga ei ole võimalik ega ka mõtet- seda on öelnud üks pikaaegne kasvataja ning nõustun sellega täiesti. 

Tõu parandamise ja oma visiooni teostamise eesmärgil kasvastustööga tegeletaksegi- ideaalis.

Mille poole võiks pürgida:

Papilloni tõu puhul on väga oluline silmas pidada üldmuljet ning tõu kasutusala- seltsikoer. Seetõttu on minu jaoks väga oluline pehme ilme, toyspanjelile sobiv üldsiluett ning iseloom.


pea: minu isiklik ideaal pea osas on nina sama pikk kui kõrge on stop kuid märgatavalt lühem kui koljuosa, kõrva ülaäär ulatub vähemalt silma sisenurka ning kolju mitte oluliselt laiem koonust jättes kerge mulje; kõrvadel oluline rohke- lubav karvastik, saba moodustumas kohvitassi sanga millel uhke puhmas karva.

-pea on vaieldamatult iga tõu puhul tõu tunnuseks, seega on väga oluline esmapilgul kohe ära tunda, mis tõuga on tegu just pea järgi. 

  keha peab olema hoolimata oma suurusest vastupidav: (luustik tugev kuid kerge, jalad sirged, head harmoneeruvad nurgad nii ees kui taga, kere formaat veidi pikem kui kõrge, ning kõrgus sobivuses standardiga) mõõdukas kael

karv: ühekordne siidjas, piidavalt tugev karv, mis langeb tõstmisel kiiresti oma asendisse tagasi. Pikad narmad peavad olema kindlasti sabal ja kõrvadel. Isastel koertel on reeglina rikkalikum karv üle keha, emastel võib esineda perioode kus karva kehal väga ei ole (kutsikad, karvavahetus, hormoonid). Seetõttu püsivad isased koerad paremini näitusevormis aastaringselt (siin mänguvad rolli geenide kõrval ka hooldus ja söök). Täis karvas isendeid näeme tavaliselt 2-3 aastaselt, olenevalt liinidest võivad osad nooremana tunduda karvutud (kuid omavad siiski kõrvadel ja sabal märgatavat ilukarvastikku)

Iseloom:

Papilloni ideaalne iseloom on ülisõbralik, igaühele sülle roniv ja pai nuruv energiapall. Kiiresti taastuv kui midagi uudset ette peaks tulema (keegi ehmatab, teeb kogemata haiget vms). Kiiresti taastuv tähendab, et tegutseb kiiresti peale seda edasi nagu poleks midagi juhtunud. 

Tänu oma intelligentsusele on nad väga kiirelt õppivad ning vilkalt liikuvad koerad, kes vajadusel ”nurruvad” pikalt su süles paide, hoolduse või massaazi ajal.

Tänu oma kiirusele, intelligentsusele ning seltsikoerale omasele inimkesksusele on papillonid ka väga edukad agiliykoerad. Harrastustest on toredad ka näitused ja koeratants aga välistatud ei ole ka sõnakuulelikkus või SK rally.

Loe lisaks ka Eesti Kennelliidu lehelt tõukoerte kohta
Viimased uudised

18.08 Traditsiooniline tasuta infotund
Arhiiv | RSS RSS
Kõike mida teed, tee südamega. Kõike mida armastad, armasta siiralt, sügavalt ja kirega. Anna endast kõik neile, kes seda väärivad. Ole aus enda ja teiste vastu ning tee teistele seda, mida soovid endalegi tehtavat. 
UA-49814079-1